Aldentex na Mořském koníkovi 2011

Místo konání: Chorvatsko


Termín: červenec 2011

 

Jako každý rok i letos jsem se já, Zdeněk Ambrož, vypravil o prázdninách na ozdravný pobyt s názvem „Mořský koník“. Jedná se o pobyt pro děti trpící alergií, astmatem či prosiázou. Tento preventivní program financuje pojišťovna VZP a letos se konal již jeho 17. ročník. Každým rokem VZP vypraví na ozdravný pobyt tisíce dětí. Na všechny z pěti třítýdenních pobytů jezdí zhruba 320 dětí. Nemohl jsem si proto odpustit uskutečnit dvě přednášky o tom, jak se správně starat o naše zuby.


Záštitu nad přednáškami převzal Aldentex.cz a firma GABA, která dodala zubní pasty pro edukaci.


První přednáška byla věnována starším dětem v rozmezí 13-18 let, druhá byla pro ty menší, jejichž věk se pohyboval v rozsahu 6-12let.


U starších dětí jsem se snažil vysvětlit odborněji vznik zubního kazu a jak mu předcházet. Zmínil jsem se také o typech výplní a mnoha dalších informacích, o které se děti zajímaly. Důkladně jsem s dětmi probral nutnost správné techniky čištění a správného kartáčku. V neposlední řadě došlo také na celou řadu dotazů od posluchačů. Děti se ptaly na otázky týkající se bělení zubů, implantátů, a také elektrických kartáčků. Vždy jsem se snažil vysvětlit situaci přehledně a srozumitelně, snažil jsem se vyhánět mýty a polopravdy, které kolují v široké laické veřejnosti. V závěru našeho hodinového povídání jsme si všichni vyzkoušeli správnou techniku čistění zubů.


Věřím, že přednáška měla velký přínos hlavně proto, že se uskutečnila v hojném počtu, který předčil má očekávání. Dohromady se zúčastnilo zhruba 80 dětí. S údivem se na konci přednášky ozval i potlesk, což mě velice potěšilo.


Zdeněk Ambrož

 

 

    

 

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení